واریکوسل

واریکوسل

شایع ترین علت ناباروری در مردان که قابل درمان است،  بیماری واریکوسل می باشد . حدود پانزده درصد از پسران در دوره نوجوانی به این بیماری مبتلا می شوند . واریکوسل به سیاهرگ های گشاد شده در اطراف بیضه گفته می شود . واریکوسل شامل سه درجه بوده که معمولا درجات متوسط و شدید آن نیازمند جراحی هستند .

واریکوسل

واریکوسل

بیماری واریکوسل، بیماری است که در گذر زمان تاثیرات بیشتری بر روی عملکرد بیضه می گذارد بدین معنا که ممکن است باعث شود رشد بیضه کمتر شود و عملکرد بیضه که به دو صورت ساختن هورمون و اسپرم می باشد و در روند ساختن اسپرم به دلیل حساسیت بالا ممکن است مشکلاتی را ایجاد نماید .

علت بروز بیماری واریکوسل

دلیل بروز این بیماری این است که یک تعداد دریچه های باید در ورید های بیضه تشکیل شود که به صورت شیر یک طرفه عمل می کنند و خون را از عضو خارج می کنند و اگر مشکلی در تشکیل این دریچه ها باشد و یا اینکه تشکیل نشود باعث شده تا خون به صورت صحیح از عضو خارج نشود .

بیضه ها برای ساختن اسپرم خوب نیازمند این هستند که در دمای دو تا چهار درجه سانتی گراد پایین تر از دمای درون بدن که دمای درونی شکم است فعالیت کنند . زمانی که جریان خروج خون از بیضه دچار مشکل شود منجر به این می شود که خون در آن نقطه حالت ایستایی پیدا می کند و بیشتر باقی می ماند و آن اختلاف دمای که لازم است از بین می رود و گرم تر می شود . گرم تر بودن محیط بیضه منجر می شود تا فرآیند اسپرم سازی با مشکل روبرو شود .

آیا درمان واریکوسل نیاز به عمل دارد ؟

یک سوال شایع در میان مردان جهان این است که آیا باید برای درمان واریکوسل جراحی انجام داد ؟ خیر به این صورت نیست . از هر ده مرد سه الی چهار نفر از آن ها به بیماری واریکوسل مبتلا هستند بدین معنا که رگ های بیضه آن ها گشاد است . اما در صورتی یک سال اقدام به باروری کرده باشند و بچه دار نشده باشد و بیضه فرد کوچک شده باشد در این گونه مواقع فرد نیازمند به انجام عمل واریکوسل می باشند . شایا ن ذکر است که، هر نوع بیماری واریکوسل نیاز به درمان جراحی ندارد و از عمل های جراحی بی مورد اجتناب نمایید . بین واریکوسل و درد بیضه رابطه ای وجود ندارد و اگر به دلیل درد بیضه واریکوسل را درمان نمایید ممکن است درد بیضه بعد از جراحی دو برابر شود.

دکتر کیوان رادخواه دارای فلوشیپ فوق تخصصی انکوارولوژی ، جراحی ترمیمی و واریکوسل می باشد و با بهره گیری از روش های نوین به درمان بیماری ها می پردازد . جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188591523 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

درمان بیماری واریکوسل

روش های مختلفی برای درمان بیماری واریکوسل وجود دارد که برخی از آن ها به دلیل بروز عوارض زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند . اما در صورتی نیاز به درمان این بیماری باشد مناسب ترین و بهترین روش درمانی آن جراحی می باشد که به سه صورت جراحی قابل انجام است . جراحی به صورت باز با دید غیر مسلح و جراحی به صورت باز  با دید مسلح به وسیله میکروسکوپ انجام می گیرد اما یک روش دیگر عمل بیماری واریکوسل استفاده از لاپاراسکوپ صورت می گیرد که در این نوع جراحی با ایجاد سه برش بر روی شکم می توان به درمان بیماری واریکوسل پرداخت .

برای کسب اطلاعات بیشتر به متخصص ارولوژی خوب در تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر کیوان رادخواه:

جراح سرطان پروستات

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =